Taśmy malarskie

Brak wyników wyszukiwania

Spróbuj ponownie

Taśma maskująca – kiedy się przyda?

Taśma malarska to produkt, po który sięgają zarówno firmy remontowe, jak i osoby samodzielnie podejmujące się malowania różnego rodzaju powierzchni. Najczęściej powierzchniami tymi są ściany, ale nie ma przeciwwskazań, aby taśmę maskującą rozkleić na płytkach, tapecie czy PCV. Możemy też zabezpieczyć nią okna, listwy przypodłogowe czy futryny drzwiowe w trakcie wykonywania prac malarskich lub tynkarskich. Taśma malarska chroni bowiem przed podciekaniem farby, umożliwiając stworzenie idealnie prostej linii bez obaw o nieestetyczne zacieki czy zachlapania.

Aby przedsięwzięcie, do którego używamy taśmy malarskiej zakończyło się powodzeniem, nie możemy odrywać jej zaraz po malowaniu. Farba musi nieco przeschnąć. Nie trzeba obawiać się jednak, że w tym czasie nadmiernie wyschnie klej – taśmy maskujące są tak zaprojektowane, aby po oderwaniu nie pozostawiać śladów kleju, oczywiście jeśli nie przekroczymy maksymalnego czasu, jaki żółta albo niebieska taśma malarska może pozostawać rozklejona na powierzchni. Produkty tego typu w żaden sposób nie niszczą również zabezpieczanej powierzchni.

Taśma malarska niebieska i żółta – zalety oferty Kartony.eu

Co decyduje o tym, że taśmy maskujące w Kartony.eu są tak chętnie nabywane?

  • Jakość – nasze taśmy maskujące wykazują dobrą przyczepność oraz nie rozrywają się w trakcie klejenia. Ich użytkowanie nie przysporzy kłopotu nawet osobie, która nigdy wcześniej nie miała z nimi do czynienia.
  • Różna wielkość – przy każdym produkcie podane jest oznaczenie, np. taśma malarska niebieska 48/25. Oznacza to, że ma ona szerokość 48 milimetrów i długość 25 metrów. Oferujemy taśmy w wielu rozmiarach.
  • Różne rodzaje – oferujemy żółtą i niebieską taśmę malarską. Obydwie nadają się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego, ale nie każdą można użyć w takich samych warunkach – szczegóły poniżej.
  • Inne artykuły – jeżeli w komplecie z taśmą malarską potrzebujesz folii malarskiej albo tektury, którą zabezpieczysz podłogę, u nas możesz nabyć wszystko za jednym zamachem.
  • Cena – taśmę malarską możesz kupić w marketach budowlanych, ale o wiele wygodniej i w podobnej cenie nabędziesz ją u nas. Kup więcej sztuk i ciesz się zaoszczędzonymi pieniędzmi! Taśmę można przechowywać do 2 lat.
  • Szybka wysyłka – zamów taśmę malarską już teraz, aby dotarła do Ciebie w ciągu 2-3 dni roboczych. Wchodząc na stronę danego modelu, możesz sprawdzić jego bieżącą dostępność.

Niebieska taśma malarska czy żółta?

Pomiędzy tymi dwoma typami taśm Istnieje kilka różnic. Po pierwsze, niebieską taśmę malarską musimy zdjąć w czasie maksymalnie 14 dni od rozklejenia, natomiast żółtą – jak najszybciej po wyschnięciu farby. W obydwu przypadkach nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi. Po drugie, taśmę malarską niebieską możemy używać w każdych warunkach – również zewnętrznych, gdyż jest odporna na promieniowanie UV i nie nasiąka wodą. Idealnie sprawdzi się zatem w miejscach, w którym konieczne jest dokładniejsze odmalowanie. Charakteryzuje ją także większa siła klejenia i to niezależnie od rodzaju powierzchni, do której jest przyklejana. 

Nie wiesz, jaką taśmę maskującą wybrać do danego rodzaju prac lub w naszej ofercie nie wszystko jest dla Ciebie jasne? Z przyjemnością udzielimy fachowej porady – zadzwoń lub napisz do nas na adres e-mail.

rozwiń więcej >
Zgoda na pliki cookie